BİZLER! ÇANKAYA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BELDE A.Ş. İMAR A.Ş. ÇANPAŞ ve KADROLU işçileri olarak  geçinemiyoruz !!!

Genel iş 1nolu şube ve işveren arasında imzalanan TİS; Yılın ilk yarısında maaşlarımızı enflasyona yenik bırakmıştır. Yapılan TiS sürecinde, sözleşme taslağı işçilerden ve temsilcilerden gizlenmiş olup  ‘Eşit işe eşit ücret’ ilkesinden uzaklaşıp kazanılmış haklarımızı dahi gerileten bir anlayışla imzalanmıştır. Yaşam hakkımızı gasp etmeye çalışanları, alın terimizi, emeğimizi, onurumuzu, geleceğimizi hiçe sayanları uyarıyoruz! Çankaya Belediyesi Emekçileri yaşanan bu akıl dışı tabloya sessiz ve seyirci kalmayacaktır!

TEMEL TALEPLERİMİZ

  1. Çankaya Belediyesi Emekçileri için ek protokol yapılmalı ve enflasyon farkı ve iyileştirmeler 6 ayda bir maaşlarımıza yansıyacak şekilde uygulanmalıdır
  2. Çarpanlar, tekrar Toplu İş Sözleşmesine eklenerek, kaybedilmiş haklarımız geri alınmalıdır.
  3. ÇANPAŞ, BELDE, İMAR ve Kadrolu İşçilerin arasında taban ücret netinin, asgari ücret netinin %30 fazlasından az olduğu tek bir taban ücret kalmamalıdır. Maaşların ödeme zamanı gelir vergisi, sigorta primi vs. nedenlerle yapılan kesintiler neden gösterilip ödenen net maaş miktarı bu oranın altında kalmamalıdır.
  4. Çankaya Belediyesinin tüm birimlerinde eşit işe eşit ücret ilkesi uygulanmalı, sosyal adalet ve işyeri barışının yerleşmesi sağlanmalıdır.
  5. Toplu İş Sözleşmelerinde meslek grupları açıkça tanımlanmalı ve her meslek grubu için ücret tabanları belirlenmelidir. Aynı meslekten olan işçiler arasında bölünmeye ve eşitsizliğe neden olan, iş barışını bozan ve farklı toplu iş sözleşmelerinden kaynaklı, farklı maaşlar alınması sonlandırılmalıdır
  6. İşyerlerimizde yapılan hukuksuzluklara, iş yükü ile yapılan mobbinge, fazla mesai yaptırılmasındaki adaletsiz dağıtıma, bunun bir şantaj olarak kullanılmasına son verilmelidir.
  7. Geçmişe yönelik sosyal hak ve alacakların takibi ve tahsili konusunda mutlak irade gösterilmeli, geriye dönük alacakların tahsilinde gecikme faizi talep edilmelidir.
  8. İMAR A.Ş, BELDE A.Ş. Kadrolu ve ÇANPAŞ işçilerinin toplu iş sözleşmeleri farklı zamanlarda yapılmaktadır. Aynı sendikaya üye olup, aynı belediyede çalışan bu 4 grup işçi için, aynı tarihlerde toplu iş sözleşmesi yapılacak şekilde düzenlenme yapılmalı, Koşulları en iyi olan TİS taslağı esas alınmalıdır.

İşçiler, Emekçiler, Dostlar, Yoldaşlar Gün Susma Vakti Korkma Vakti Çekimser Kalma Vakti Değildir! Her gün 12.55 saatinde sesimizi alkışlarımız ile duyurmaya devam edeceğiz. Taleplerimizi alana kadar mücadelemiz sürecektir.

Yaşasın Taleplerimiz ,Yaşasın Ek Protokol Mücadelemiz!

Yaşasın Çankaya Belediyesi Emekçileri!

0
mutlu
Mutlu
4
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BİZLER! ÇANKAYA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Pravda gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin