hayabusa44
  • 316 Yazı
  • 0 Yorum

TABİB nedir, kimdir, ne yapmak istiyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
TABİB, belediye işçilerinin öz örgütlenmesi olarak sendikalardan ve siyasi partilerden bağımsız olarak ortak çıkarlarımız etrafında birleşen işçilerin taban örgutlenmesidir. Gerçek kadro, ilave tediye, erken emeklilik ve gündelik sorunlarımıza birlikte cevap bulmak için oluşturduğumuz bir platformdur. Özlük haklarımız için birbirimize yardımcı olduğumuz, deneyimlerimizi paylastigimiz bir zemindir. Toplu İş Sözleşmelerinde birbirimize el uzattiğimiz, yardımcı olduğumuz bir yapılanmadir. Amiri, şefi, lideri yoktur. Olmayacaktır da. Herkes eşit söz hakkına sahiptir. Herkes emeği ölçüsünde vardır.
Her birimiz farklı anlayışlara, farklı sendikalara üye, farklı siyasi partilere oy versek de, işçi sınıfının bir parçası olarak ortak sorunlara ve çıkarlara sahibiz. Hepimiz ücret karşılığında hizmet üreten insanlariz. Yaşam koşullarimiz giderek kötüleşiyor, ücretlerimiz giderek azalıyor.
Ne sendikalar ne de siyasi partiler bizim haklarımızı savunuyor. Bizim birbirimizden başka dostumuz, sınıf kardeşimiz yoktur. Hiç bir şeyi tek başımıza yapamayız. Birlikte haklarımızı genişletmek, insanca yaşanır bir ücret, sosyal hak ve yaşam için dayanışmak, yardımlaşmak ve omuz omuza mücadele etmek zorundayız.
TABİB, bunun için belediye işçileri tarafından kurulmuş, herhangi bir yere bağlı olmayan, işçilerin öz ögutlenmelerinden biridir.
Amacı tüm belediye işçilerinin, ayrım gözetmeksizin haklarını savunmaktır.
Belediye işçilerini bir araya getirmek ve sonuç almaya odaklanmaktır.
Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen önemli işler başardı.
İlave tediye davaları, kadro için eylemler, sosyal medya çalışmaları, toplantılar, işçi direnişleri ile dayanışmalar, bilgilendirme çalışmaları, TİS taslakları üzerinde bilgi paylaşımları gibi konularda çalışmalar yaptı ve bu çalışmalar hızlanarak devam edecek.
TABİB şimdiden sendikal mücadelede ve emek cephesinde önemli bir güç oldu ve yeni bir heyecan yarattı diyebiliriz. Fakat daha yeni başlamış olduğumuzu unutmayalım. Yolun başındayız daha.
Yapacak çok işimiz var. Birlikte ortak sorunlarımız etrafında birleşelim.
Önümüzdeki günlerde, aylarda yapacağımız çok şey var. Bütün isci arkadaşlarımızın dikkatini bu oluşuma yönetelim.
Zafer birleşen işçilerin kararlı mücadelesi ile gelecektir.

TABİB nedir, kimdir, ne yapmak istiyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Pravda gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin